Doporučujeme

Jaké textilní doplňky do bytu?

Vybavit si byt není vůbec jednoduché a často se jedná o docela drahou záležitost. Ne všechny doplňky, které si do svého obydlí běžně pořizujeme, musí však být zákonitě finančně náročné.

Existují i takové, jež se dají sehnat za hubičku. Do takové kategorie patří i některé druhy bytového textilu.

Záclony se hodí všude

Mnozí bytoví architekti sice mají na záclony docela negativní názor, avšak ten většinu našinců evidentně nezajímá. Valná část českých domácností má tento typ bytového textilu v oknech. Jedná se nejen o docela hezkou výzdobu, ale také o velmi praktickou pomůcku, která má za úkol chránit soukromí.

Takto funguje hlavně během dne, avšak jakmile přijde večer a je potřeba rozsvítit, záclony tuto svou schopnost ztrácí. A je jedno, jestli jde o klasické hotové záclony nebo modely na míru. Funguje to tak u všech bez ohledu na typ nebo cenu.

Jedinou možností, jak se večer ochránit před případnými zvídavými pohledy lidí z ulice, je pořídit si nějakou formu stínící techniky, případně použít o dost levnější závěsy.

Závěsy jsou levné a zároveň efektivní

Žaluzie či rolety jsou velmi účinné, co se týče stínění a ochrany soukromí, avšak jejich cena je mnohem vyšší než u závěsů. Ty nejlevnější verze totiž mohou stát i pár stovek, což dnes nejsou žádné peníze.

Kdo by snad měl zálusk na něco lepšího, může sáhnout po speciálních zatemňovacích verzích, jež jsou zajímavé hlavně tím, že umí generovat naprostou tmu i během slunečného dne. Tato vlastnost se hodí například pro lidi pracující na směny. Ti totiž často chodí spát za světla.

Povlečení musí být kvalitní

Zatímco u záclon a závěsů je možné výrazně ušetřit a člověk přesto nemusí koupit špatný produkt, v případě povlečení to neplatí.

Vyloženě levné povlečení totiž často dráždí pokožku a po několika vypráních se stává takřka nepoužitelné. Z toho důvodu je lepší nakupovat pouze opravdovou kvalitu, která však stojí pěkných pár tisícovek.

O autorovi

Jan Neckář