Doporučujeme

Proč je třeba pravidelně servisovat okna?

Aby nám plastová okna maximálně dlouhou dobu vydržela, správně těsnila a plnila svou funkci, je třeba se o ně pravidelně starat. Servis za pomoci odborné firmy významně prodlouží životnost oken.

Kdy zvážit servis oken?

Servis oken Ostrava je vám k dispozici, pokud vás trápí profukující okna, obtížně se manipuluje s okenní klikou, okno drhne při zavírání nebo je dokonce zaseknuté, panty u okna skřípají, okenní kování je zrezivělé, utrhl se vám řetízek nebo lanko u žaluzií. Odborní pracovníci okna seřídí, vymění těsnění a rezavé panty, nastaví okno na zimní režim, opraví okenní kování a kliku, namontují pojistku na okno.

Jak probíhá servis oken?

Ostrava – servis oken si objednáte na základě jednoduchého online poptávkového formuláře. Poté vás navštíví servisní pracovník, který zhodnotí stav oken a stanoví cenovou kalkulaci. Pokud k servisu oken není potřeba doobjednat žádné komponenty, bude proveden ihned na místě. V opačném případě se domluvíte na termínu další návštěvy.

Co zahrnuje standardní servis?

Kompletní seřízení okenního křídla, a to vertikálně, horizontálně a do kříže. Dále se promažou pohyblivé části kování a panty za účelem prodloužení životnosti. Pozornost je věnována též těsnění a jeho funkčnosti. Očistí se od prachu a nečistot, naimpregnuje silikovým olejem, jenž ho ochrání před vysycháním a zteřením. Na závěr se nastaví přítlaky ve všech bodech kování, aby byla zajištěna maximální účinnost okna, a dotáhne se okenní klika.

Co si lze objednat nad rámec běžného servisu?

Je-li kování na okně už vysloužilé, odborní pracovníci ho kompletně vymění. Stejně tak lze zcela vyměnit okenní kličky, těsnění, panty a plastové krytky. Pokud je potřeba vyměnit i sklo okna, není to žádný problém. Doobjednat si můžete též opravu žaluzií a stínící techniky.

O autorovi

Jan Neckář