Doporučujeme Novinky Ostatní Půjčky Tipy a rady

Půjčka na cokoliv vytrhne trn z paty

Dnešní doba nás sice na jednu stranu navádí ke střídmosti a k finanční odpovědnosti, na druhou se zas mnohem snadněji dostaneme do situace, kdy se bez půjčky neobejdeme. Kde sehnat půjčku na cokoliv? A kdy si raději nepůjčovat?

Existuje celá řada situací, kdy půjčku nelze pokládat za zbytečné hýření, ale za nezbytnost. V dnešní době jde mnoho domácností bez dříve běžných rezerv. Ceny se zvedly a s balíkem peněz, se kterým jsme vyšli dříve, si již nevystačíme. Co s tím dělat? Půjčovat si na rohlík rozhodně není to pravé. Pokud nemáme na základní životní potřeby a změna se nerýsuje, musíme hledat lépe placené zaměstnaní, snažit se snížit své životní náklady, či si třeba k práci ještě navíc sehnat dobře placenou brigádu.

Pak jsou tady však situace, které bychom dříve s finančním polštářem zvládli, ale ten nám nyní chybí. Může jít třeba o opravu auta. Někdo by řekl: „Tak jezděte MHD!“ To je však typický pohled Pražáka či obyvatele jiného většího města. Kdo bydlí na vesnici, byť jen 20 km od města, rozhodně nemá stejné možnosti. Autobus jezdí třikrát denně, poslední odjíždí v pět a přijíždí v sedm. O víkendu nejezdí vůbec. Jestliže pracujete déle, nebo dokonce na směny, bez automobilu se neobejdete. Automobil je proto nezbytnost. Pokud se porouchá a oprava je drahá, může nás to dohnat až k nutnosti si na opravu vzít půjčku.

Podobně nezbytné peníze jsou třeba na kauci, jestliže se stěhujeme do nového bytu. Jde o velkou částku, která nám v rozpočtu může chybět. V domácnosti se nám mohou pokazit důležité spotřebiče. Varná deska, trouba, pračka… Nejde o nadstandard. Dětem a rodině se musí navařit i vyprat. Jinak se naše náklady začnou zbytečně zvyšovat, třeba z důvodu nutnosti stravovat se mimo domov.

Půjčka na cokoliv nám vytrhne trn z paty i když řešíme nějaký zdravotní problém. Taková návštěva zubaře je horší než útrata v kasinu. I v něm by nás pravidla kasina ohledně odpovědného hraní zastavila dříve. Zato zubař bez skrupulí vyčistí naše konto. Ještě horší je, když si jej vlastně ani nemůžeme dovolit zaplatit.

Jakou půjčku si tedy vybrat?

Určitě se hodí mít v možnostech půjček přehled a nevzít první, na kterou narazíme, nebo kterou nám vnutí v naší bance. Půjčky na cokoliv nabízí jak bankovní instituce, tak nebankovky. Bát se není nutné ani těch. Jejich podmínky sice bývají zdánlivě o něco méně výhodné, ale jako zákazníka vás obvykle neodmítnou jen proto, že pracujete zrovna v ne příliš lukrativním oboru. Což v době covidové a postcovidové jsou třeba i majitelé a zaměstnanci restauračního byznysu.

Banky vás též automaticky odmítnou, pokud máte škraloup v registrech. Do těch sice mají povinnost nahlížet ze zákona, je však již na nich, jak se k vám jako k zákazníkovi postaví. Nebankovky jsou benevolentnější. Jistí se třeba ručením nemovitostí, ale půjčí vám. V běžné bance ani při takto silné záruce.

Půjčka na cokoliv – srovnejte si ty nejlepší

Nejlepší půjčka na cokoliv rozhodně není pro každého stejná. Někdo potřebuje malou půjčku do výplaty, jiný půjčku vyšší, ale krátkodobou, další shánějí půjčku s několikaměsíční splatností, nebo dokonce půjčku na několik let. Jsou tady ti, pro které je nebankovní společnost jako poskytovatel neprůchodnou, a pak ti, kteří k nim mají důvěru, či jim jiná možnost nezůstala.

Podívejte se na srovnání rychlých půjček, které prezentuje web Srovnavacpujcek.cz. Poskytne vám základní přehled o půjčkách na cokoliv, jejich nabízené výši, splatnosti, rychlosti vyřízení i úroku. Snadno se též dostanete na možnost podání online žádosti o půjčku. To vás ještě pořád k ničemu nezavazuje a je na vás, jak se nakonec ohledně půjčky rozhodnete. Jde o velice přehledný a uživatelsky přívětivý přehled, kde si snadno vyseparujete i půjčky výhradně z bankovního sektoru, nebo naopak, pouze ty z nebankovního.

O autorovi

Jan Neckář