Půjčky

Bankovní společnosti nabízejí skvělé úroky půjček

Půjčit si dnes v bance, to není žádný přežitek. Spíše naopak, je to jistota, na kterou je maximální spoleh a kde navíc můžete čekat skutečně nízkou úrokovou sazbu. V porovnání s nebankovním trhem dokonce často až mimořádně nízkou! Bankovní půjčky jsou a budou velkým fenoménem, u nějž se dá čekat obliba klidně i za dalších deset nebo dvacet let. A navíc, nikdy se nespálíte – struktura smlouvy je jasně daná předem.

Srovnejme si dva oblíbené produkty

Konkrétní srovnání vždycky řekne víc než fráze z reklamy. Potřebujete vidět, jak si stojí určité cifry ve srovnání s další nabídkou a teprve poté se lze svědomitě rozhodnout, kde by mohla být situace přeci jen trochu výhodnější. Zkrátka a dobře – dnes si představíme dvě banky, které působí na našem trhu už poměrně dlouho. Delší život má za sebou Česká spořitelna, ale ani Air bank rozhodně nezůstává nijak pozadu.

Česká spořitelna půjčka versus Air bank půjčka. Čeho se můžeme dočkat? Jsou tu nějaké poplatky navíc? A jak je to s RPSN, je skutečně pod magickou hranicí deseti procent nebo se máme připravit na dražší půjčku, než jsme čekali? Pokud si ani zde nevyberete, samozřejmě není důvod věšet hlavu, možností na tuzemském trhu s bankovními půjčkami je ještě minimálně několik – a jsou podobně výhodné, stačí si jen vybrat tu pravou!

191

Banka Air Bank Česká spořitelna
Rozsah půjčky 5 až 600 tisíc korun 20 až 700 tisíc korun
Splátkový kalendář 6 až 96 měsíců (tj. osm let) 12 až 84 měsíců (tj. sedm let)
Úrok / RPSN od 6,9 / 7,13 % 5,5 / 5,93 %
Poplatky Ne Ne

 

Jak vidíte, vítěz je vlastně zcela jednoznačný, nelze o něm pochybovat. Oba soutěžící se ale ve svých nabídkách zase tolik neliší, že? Dalo by se dokonce říci, že odlišnost je tu naprosto minimální a chybu neuděláte ani v jednom případě. Totiž, obecně vzato, banka je totiž dnes tlačena konkurencí k tomu, aby snižovala úroky a nabízela pro své klienty různé výhody. Právě to vytváří dobré prostředí pro potenciální klienty, kteří pak všechny služby dostanou stále výhodněji a výhodněji. Potom už vlastně není důvod na něco čekat – a prostě si dohodnout půjčku, protože historická maxima byla opět pokořena opravdu ve velkém. Kdo by nestál o to, aby byl jeho dlouhodobý úvěr levnější, že?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář