Doporučujeme Novinky

Elektronické cigarety mají mnoho výhod

Každý kuřák moc dobře ví, že mu jeho koníček pomalu ale jistě likviduje zdraví, nemluvě o finančních nákladech. Nemusí tomu tak ovšem být, pokud člověk nechce. Dnes již je na trhu běžně k dostání elektronická alternativa, která je pro kuřákovo zdraví mnohem lepší volbou.

Bez toxinů

Požívání tabáku v jakékoliv formě je samo o sobě zdravotním rizikem, avšak teprve po jeho zapálení se z něj stává jed. Během hoření tabáku totiž vznikají rozličné toxické látky, jež se negativně podepisují na zdraví každého, kdo je vdechne.

Jednorázová inhalace obvykle nevadí, je-li člověk zdravý, avšak dlouhodobá konzumace může organismus doslova zdevastovat.

Proto stále více milovníků nikotinu přesedlává na elektronické cigarety, jež sice také nejsou zcela bez chyby, nicméně alespoň neobsahují obrovské množství toxických látek. Je to dáno tím, že nepoužívají tabák, ale speciální náplně. Ty obvykle obsahují jak nikotin, tak i nějakou příchuť.

Vapovat se dá ledaskde

S kouřením souvisí i další nepříjemnost, a sice zákazy. Dříve se kouřilo skoro všude, dnes mají kuřáci na veřejnosti prakticky utrum. Kouření je zakázáno nejen v restauračních zařízeních, ale také v zoo či na zastávkách.

Uživatelé elektronických cigaret tento druh omezení řešit v podstatě nemusí. Samozřejmě, ani vapovat nejde úplně všude, na druhou stranu je možné si zapnout elektronickou cigaretu například i v hospodě.

Možnosti

Elektronická cigareta může mít celou řadu forem. Někdo dává přednost variantám s vyměnitelnými náplněmi, jiní naopak preferují jednorázové modely. Obojí má své klady i zápory.

Klasické elektronické cigarety jsou sice dražší, nicméně pak už uživatel dokupuje jen náplně. Jednorázové verze se dají bez potíží sehnat za pár korun, ovšem po vyčerpání náplně je nezbytné koupit si nový kousek. Takovéto cigarety se dají pořídit kupříkladu v e-shopu HQD.cz.

O autorovi

Jan Neckář