Doporučujeme Novinky Tipy a rady

Srovnání hypoték na nemovitost v zahraničí

Nemovitosti u nás zdražily na tolik, že byt či dům někde u moře může stát srovnatelně jako ten v Česku. I tohle lidi častokrát inspiruje k nákupu nemovitosti v zahraničí. Také vás láká mít své letní sídlo někde ve Španělsku či Řecku? Nebo byste rádi koupili nemovitost v zahraničí jako investici?

Samozřejmě není vůbec nutné omezovat se na Evropu. Klidně si můžete pořídit nemovitost na Bali nebo třeba na Fidži. I s hypotékou.

Kde si vzít hypotéku na nemovitost v zahraničí?

Máte dvě možnosti. Buď si o hypotéku můžete požádat přímo v zemi, kde se nemovitost chystáte koupit, nebo si požádáte v Česku. Pokud ale pracujete či podnikáte v ČR, bude pro vás snazší projít si srovnání hypoték zde a požádat si tady. V zahraničí by bylo komplikovanější dokazovat příjem a vaši celkovou bonitu. Navíc není nad to, když můžete o hypotéce jednat ve svém rodném jazyce. I v češtině jsou kolikrát ty finanční výrazy složité.

Co pro vás bude jinak, když je nemovitost v zahraničí?

Přístup samozřejmě záleží na konkrétní bance. Některé vám možná nedají standardní hypotéku, na financování nemovitosti v zahraničí nabídnou tzv. americkou hypotéku. Je také poměrně obvyklé, že musíte ručit jinou nemovitostí v ČR, nelze ručit přímo domem v zahraničí, na který si berete úvěr.

Jak najít nejlepší hypotéku na nemovitost v zahraničí?

Potřebujete něco trochu specifického, a tak by možná nebylo vůbec špatné obrátit se na odborníky. Spojte se s hypotečními specialisty ze společnosti AMJ a vysvětlete jim situaci. V nabídkách hypoték se vyznají, provedou za vás porovnání hypoték a doporučí vám tu, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Ušetříte tím spoustu času a získáte nabídku, kterou by vám banky v životě nedaly. Hypoteční specialisté dokážou vyjednat lepší podmínky, nižší úrokové sazby atd. Navíc vám budou k dispozici po celou dobu splácení úvěru.

O autorovi

Jan Neckář