Doporučujeme

Jak na prodej automobilu na náhradní díly?

Stojí vám doma auto, které už není v nejlepším stavu, a vy byste se ho chtěli zbavit? Víte, že je vhodné spíš na náhradní díly než na ježdění? Pak zapomeňte na prodeje přes inzertní stránky, bylo by to zbytečně zdlouhavé.

Přes inzerát málokdy prodáte celé auto najednou. Každému se hodí jen něco. Právě proto by se celý prodej zbytečně táhl a vy byste s ním měli spoustu starostí. Prodej automobilu na náhradní díly se řeší jinak. Prodejte ho společnosti, která se danou činností zabývá.

Prodejte auto za hotové

Jednou ze společností, která mimochodem působí po celé republice, je Zahotove.cz. Jak název napovídá, vykoupí od vás auto na náhradní díly a peníze vám vyplatí ihned v hotovosti na ruku. Vykupuje všechno, i nepojízdná auta, dokonce užitkové stroje. Jedinou podmínkou jsou čtyři kola, aby si vůz mohli odvézt. Odvoz řeší na vlastní náklady.

Jak to funguje v praxi?

Velmi jednoduše, všechno vás bude stát pramálo starostí. Poptávku zadáte online. Popíšete své auto, přidáte fotografie a na základě toho obdržíte přibližný odhad částky, kterou za svůj vůz můžete dostat. Budete-li spokojení, dohodnete se na datu a čase, kdy si k vám pro auto přijedou.

Po příjezdu si auto prohlédne technik, který případně upraví návrh ceny. Záleží na tom, jak dobře jste své vozidlo popsali a zda jste náhodou něco nezatajili. Pak už jen podepíšete smlouvu a peníze dostanete na ruku. Firma si auto sama odveze a zajistí jeho likvidaci.

Vy dostanete potvrzení o ekologické likvidaci, které je důkazem likvidace autovraku pro úřad. S tímto papírem zajdete na úřad a necháte vůz vyřadit z registru vozidel. Následně zrušíte povinné ručení.

Kolik za váš vůz dostanete?

Žádnou konkrétní částku vám sdělit nemůžeme, záleží na jeho stáří, stavu a poptávce po daných náhradních dílech. Stačí se ozvat a odborníci vaše auto zhodnotí!

O autorovi

Jan Neckář