Doporučujeme Tipy a rady

Nyní je ideální čas k prodeji investičních zlatých slitků

Jestli jste někdy přemýšleli o tom, že své investiční zlato, zakoupené pro uchování hodnoty vašich peněžních prostředků, prodáte, nyní jsou k tomu ideální podmínky. Zúročení vaší investice nahrává příznivý stav na burze, momentální stav české ekonomiky a také nabídka Obecního domu v Praze, kde své zlaté slitky s profitem prodáte.

Situace na trhu nahrává k prodeji

Ceny za zlato se na burze momentálně pohybují poměrně vysoko. Zároveň česká koruna vlivem celosvětových událostí oslabuje. Obě to jsou vzhledem k vašemu profitu z obchodování se zlatými slitky dobré zprávy. Pokud jste tedy v minulosti nakoupili zlato s vidinou, že ho jednoho dne výhodně prodáte, tento den právě nastal. Pravděpodobnost zisku je nyní velmi vysoká.

Jaké zlaté slitky můžete prodat?

Výkup zlata probíhá v Obecním domě v Praze. Prodat můžete své zde dříve zakoupené zlaté slitky, ale i zlato od konkurenčních prodejců či od firem, které se již obchodování se zlatem neúčastní. S prodejem uspějete i se zlatem od bank, které zlato sice prodávají, respektive jeho nákup zprostředkovávají, ale samy nenabízí odkup.

Prodáte zde zlaté slitky buď z produkce švýcarského rafinéra Argos Heraus SA, jež společnost Zlaté mince Numismatika, sídlící právě v Obecním domě, sama prodává, nebo i jiných značek. Konkrétně jde o mince a slitky značek Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Pert Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS, PAMP a Münze Österreich.

Prodejní cena zlatých slitků

Ptáte-li se, za kolik své zlaté slitky můžete nyní prodat, pro odpověď je třeba se podívat na burzu. Cena zlata se totiž mění každou chvílí, ta světová, tzv. London fix, se vyhlašuje dvakrát denně. Od ní a od aktuálního kurzu koruny a dolaru se odvíjí to, kolik v danou chvíli za své investiční zlato dostanete.

O autorovi

Jan Neckář