Doporučujeme

Investujte do kvalitních podnikových dluhopisů

Firemní dluhopisy jsou mezi investory v poslední době stále žádanějším typem investic. A to především z důvodu nabízené výše úroků, která je mnohonásobně vyšší než v případě státních dluhopisů. Obliba korporátních dluhopisů spočívá v tom, že si sám investor vybírá, do jaké firmy bude investovat, může si tak zhodnotit rizika jednotlivých firem a svěřit své peníze firmě, které bude důvěřovat.

Charakteristika korporátních dluhopisů

Korporátní dluhopisy vydávají firmy proto, aby získaly peníze pro konkrétní podnikatelský záměr. Velice zjednodušeně jde o půjčku, za niž investor získává smluvený úrok ve stanoveném intervalu a na konci pak investovanou částku. Mezi hlavní výhody patří zejména již zmíněný výnos, který činí 7–10 %, dále ověřitelnost rizika a nakonec charakter krátkodobé investice, většinou se jedná o 3–5 let.

Pro koho jsou dluhopisy vhodné?

Korporátní dluhopisy se řadí mezi typ investic, který je vhodný téměř pro každého. Díky jejich snadné dostupnosti a jednoduchosti, do nich může investovat zkušený i začínající investor. Firemní dluhopisy jsou ideálním volbou, jak si vyzkoušet skutečné investování, které doopravdy zhodnotí vaše vložené peníze. K investování do dluhopisů navíc není potřeba speciálních znalostí a investovat lze většinou už od 10 tisíc korun.

Kam investovat?

V současné době existuje na českém trhu mnoho firem, jež vydávají korporátní dluhopisy. Mnohdy je tak velmi obtížné, jakou firmu vybrat a zároveň zjistit, zda je investice do firmy bezpečná. V tomto ohledu vám může pomoci nezávislý dluhopisový portál, který nabízí široké veřejnosti nabídku korporátních dluhopisů několika firem. Najdete zde již prověřené společnosti nabízející výnos od 7,6–9,1 %.

Více informací o korporátních dluhopisech a jednotlivých společnostech můžete zjistit na webu dluhopisy.net.

O autorovi

Jan Neckář