Doporučujeme

Investice do stříbra a zlata je stabilní jistota pro celé generace

Pokud přemýšlíte, do které komodity vložit přebytečné finance, investice do zlata a stříbra je dobrou volbou. Nezáleží, zda si nakoupíte slitky nebo mince, jejich hodnota je na trhu stále stabilní a z dlouhodobého hlediska roste. Protože se zásoby zlata ve světě tenčí, jeho cena bude stoupat a zlato bude stále vzácnější. Přemýšlíte-li nad investováním do zlata či stříbra, výhoda zlata oproti stříbru je, že v zemích Evropské unie je zlato osvobozeno od daně z přidané hodnoty, kdežto produkty ze stříbra jsou předmětem DPH ve výši 21 procent.

Zlato je jedinečné díky své vzácnosti

Pravdou je, že oproti vloženým financím do dluhopisů a akcií, u nichž lze očekávat pravidelné výnosy, zlato nevytváří žádnou přidanou hodnotu. Jedinečnost zlata spočívá v jeho vzácnosti a vlastnostech: trvanlivosti, dělitelnosti a stejnorodosti. Nakoukneme-li pod pokličku statistikům, dozvíme se, že ročně je vytěženo okolo tří tisíc tun a na světě je celkem vytěženého zlata 181 tisíc tun. Roční přírůstek tedy nedosahuje ani dvou procent a jeho celkový objem vzrůstá pozvolna.

Stabilní hodnota zlata trvá odpradávna

Odpradávna vzácný kov sloužil lidem jako stabilní, udržitelná hodnota bohatství díky jeho vzácnosti. A tak ani v dobách hospodářských krizí, devalvací měn, úpadků bank, společností a firem, kdy akcie a peníze ztrácely na hodnotě, zlato bylo a je jistotou. I když zlato nevytváří výnosy, neztrácí ani na hodnotě. Investiční zlato není klasický tvůrce hodnot, ale jeho držení poskytuje záruky v případě, že budou klesat ceny nemovitostí, jako živitel rodiny přijdete o zaměstnání, budete potřebovat vynaložit nečekané částky.

Kde výhodně a bezpečně nakoupit investiční slitky a mince

Společnost AuPortal patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v České a Slovenské republice. Na webových stránkách auportal.cz jsou v galerii vystaveny zlaté a stříbrné investiční mince i slitky. Zlaté slitky do hmotnosti sto gramů se dodávají s certifikáty s označením dodavatele, unikátním sériovým číslem, ryzosit, hmotností a pečetí kvality – punc Melter Assayer. Cihly o hmotnostech 250, 500 a 1000 gramů se prodávají bez obalů a certifikátů, mají na sobě vyražené logo dodavatele, sériové číslo, ryzost a hmotnost. Garantem ryzosti je stát nebo soukromý producent – u Austrian Mint stát Rakousko. Stříbrné investiční slitky a cihly se balí do fólie bez certifikátu, na slitku je vyraženo logo dodavatele, ryzost a hmotnost. Investiční zlaté slitky a stříbrné investiční slitky se odebírají osobně na brněnské a pražské adrese, kde je vždy zaručena bezpečnost a diskrétnost předání. Zlaté mince a stříbrné mince se posílají poštou, případně jsou připraveny k osobnímu odběru.

O autorovi

Jan Neckář