Doporučujeme Novinky Půjčky

Podívejte se na souboj mezi Cofidis a Tesco – která půjčka je výhodnější?

Půjčka od nebankovní společnosti může zachránit opravdu hodně, zvláště pokud je rodinný rozpočet v červených číslech a čeká se na další termín výplaty. Jindy je také nutné zaplatit složenky, ale stále se čeká na proplacení několika faktur – drobní podnikatelé tento problém určitě důvěrně znají. Zkrátka a dobře, důvodů, proč si vlastně půjčit peníze nebankovní formou, je rozhodně dost. A občas nějakou tu půjčku potřebuje snad úplně každý, nezávisle na tom, o jakou sumu by snad mělo jít.

Přímé srovnání řekne zdaleka nejvíce

Když si položíte dvojici půjček proti sobě, díky řeči čísel se ihned dozvíte, která je zajímavější a která ze srovnání vyjde „až“ jako druhá – tudíž méně výhodná. Pojďme si proto podobné srovnání společně provést, mohlo by se totiž do budoucna hodit. Nikdo totiž neví, kdy si bude muset sjednat nějakou menší půjčku, život je v tomhle prostě hodně nevyzpytatelný.

Půjčka Cofidis Tesco
Rozsah půjčky 20 až 500 tisíc korun 20 až 500 tisíc korun
Doba splatnosti 12 až 84 měsíců (tj. sedm let) 12 až 84 měsíců (tj. sedm let)
Úrok / RPSN od 5,89 / 6,05 % 11,52 / 12,2 %
Poplatky Ne Ne

191

Cofidis vítězí prakticky na celé čáře

Jistě, obě půjčky mají naprosto stejné mantinely u lhůty splatnosti a finanční částky, o kterou je možné požádat. To, co je celkem zásadně odlišuje, je však úroková sazba, potažmo RPSN (roční procentní sazba nákladů). Společnost Cofidis totiž nabízí až o sto procent výhodnější půjčku, než Tesco – což je na českém nebankovním trhu s úvěry poměrně dost.

Samozřejmě, u úrokové sazby a RPSN je magické slůvko „od“, takže vždy nemusí toto srovnání platit naprosto přesně do puntíku. Je však jisté, že s rozhodováním, kde požádat o půjčku, napoví skutečně hodně. Přitom, obě půjčky jsou na tuzemském trhu dobře zavedené, takže ani u jedné nemusíte mít žádný strach, půjde to jako po másle.

Chcete se pojistit? Žádný problém!

Nebankovní půjčka dneška má spoustu výhod, kromě jiného si můžete sjednat pojištění schopnosti splácet. Pojišťovna tak za vás v případě potřeby uhradí až několik měsíčních splátek v případě, že přijdete o práci nebo například vážně onemocníte. Pro skutečný klid duše je to zajímavá nabídka, nemyslíte? Rozhodně se to i navzdory mírnému navýšení úrokové sazby může vyplatit, jeden nikdy neví…

 

O autorovi

Jan Neckář