Doporučujeme

Léto láká k rekonstrukci

Nastupující léto není jen příslibem prázdninových dobrodružství a vytoužených dovolených. Letní období přímo svádí k plánovaným rekonstrukcím ve vašem bytě nebo domě. Celou zimu jste projektovali, vymýšleli a těšili se na nová okna, koupelnu, fasádu nebo zateplení. Pokud jste ještě nevybrali správnou možnost financování, zkuste se zeptat na úvěr ze stavebního spoření. Využijte léto naplno a pusťte se do oprav. V zimě budete rádi, že jste se k tomu odhodlali.

Úvěr ze stavebního spoření je k rekonstrukci ideální

Jednu dobu se zdálo, že úvěru ze stavebního spoření už odzvonilo, ale jeho éra ještě neskončila, možná právě naopak, tento bankovní produkt získává i nadále na oblibě u mladších i starších ročníků. Tato tradiční půjčka na rekonstrukci se vyplatí těm, kteří si ve stavebním spoření šetřili alespoň 2 roky. Mezi další podmínky získání patří naspoření dohodnutých procent z cílové částky. Výši procent má každá společnost nastavenou jinak. Zatímco některá vyžaduje i 60 %, jiné stačí 25 %. Úvěr ze stavebního spoření má mnoho nesporných výhod oproti konkurenčním hypotékám. Patří mezi ně především nízká a pevná úroková sazba, která se v průběhu splácení nemění. Dále pak výhodná daňová úspora ze zaplacených úroků z úvěru.

Pro nedočkavé je tu rychlý úvěr

Nemůžete-li se nového bydlení dočkat a zdlouhavá administrativa v bance ve vás vyvolává hrůzu, rychlý úvěr je pro vás jako dělaný. Jeho vyřízení je svižné a potřebovat k němu budete minimální množství dokladů. Navíc si nemusíte lámat hlavu s tím, kde seženete ručitele. Ve většině případů ani nemusíte zastavovat nemovitost. S rychlým úvěrem zafinancujete veškeré bytové potřeby. Stejně jako úvěr ze stavebního spoření nabízí daňovou úsporu ze zaplacených úroků, garantovanou úrokovou sazbu a několikaletou splatnost úvěru.

O autorovi

Jan Neckář