Doporučujeme

Kterou půjčku v bance do sto tisíc korun zvolit?

Půjčit si občas potřebuje každý, někdy je potřeba i relativně větší finanční obnos. Půjčka do 100 000 Kč, třeba na vybavení garsonky, kam se budete nově stěhovat, menší rekonstrukci v koupelně, novou elektroniku nebo klidně i na zahraniční dovolenou. U tak vysoké půjčky musíte ale nějakou dobu zvažovat a přemýšlet, kde si ji vlastně sjednáte.

Úroky se u poskytovatelů někdy hodně liší, takže je třeba prověřit každého – možná někde narazíte na nabídku tak výhodnou, že byste ji ani nečekali. A nemusí na vás čekat jen a pouze ve vaší bance, podívat se jen na její nabídku a odsouhlasit, to by byl holý nerozum. Trh je přeci dost pestrý na to, abyste něco podobného vůbec nemuseli dělat…

Banky mají opravdu různorodé nabídky

Konkurence na dnešním bankovním trhu je rozhodně hodně velká, nikdo si nemůže dovolit udělat chybu a přijít například u dlouhodobější půjčky s příliš vysoko položenými úroky. Právě naopak, více hráčů na trhu zlepšuje podmínky pro klienty, ti se poté mohou dočkat mimořádně výhodných nabídek hned u několika různých bankovních domů. My vám nyní přineseme krátké a výstižné srovnání několika takových bankovních půjček – výběr je pak už jen a jen na vás. Takže o jaké půjde?

191

MONETA Money Bank půjčka se představí jako první, další dvě budou půjčka od České spořitelny a půjčka od Equa bank. Výhodou je, že v ani jednom případě nebudete dlouho čekat. Vyřízení je totiž nejen bezplatné, ale i relativně rychlé. Nyní však již přejděme k řeči čísel, která jasně napoví, o jakou půjčku byste se měli ideální ucházet.

Půjčka od MONETA Money Bank Česká spořitelna Equa Bank
Možný rozsah 20 až 800 tisíc korun 20 až 700 tisíc korun 5 až 600 tisíc korun
Splátkový kalendář 24 až 120 měsíců 12 až 120 měsíců 3 až 84 měsíců
Úrok / RPSN od 5,9 / 6,06 % 5,8 / 6,1 % 5,7 /5,87 %
Poplatky Ne Ne Ne

 

Jak vidíte nakonec sami, souboj to byl opravdu mimořádně těsný. Vítěz ale může být jen jeden, v tomto případě se jím stala Equa Bank. Nedá se však říci, že by Česká spořitelna či MONETA Money Bank snad byly se svými úrokovými sazbami příliš daleko. Liší se totiž jen u pouhou desetinu procenta a je jistě pravdou, že v nebankovním sektoru takto výhodné podmínky nedostanete. Na druhou stranu, banky si klienta opravdu dobře prověří, než mu schválí půjčku.

O autorovi

Jan Neckář