Doporučujeme Investice

Jistotou do nejisté doby jsou investice do drahých kovů – zkuste zlaté mince

V nejisté ekonomické době, kterou způsobila i současné koronavirová pandemie a s ní spojná omezení, se vždy jako nejlepší investicí ukážou být drahé kovy. Jaké máme možnosti do drahých kovů investovat?

Investujte do zlata

Pokud vám jde o čisté investování, je ideálním investiční zlato. Má podobu investičních zlatých slitků, přezdívaných též zlaté cihly. Jestliže máte zájem o nižší nominální hodnoty investičního zlata, koupit si lze investiční zlaté mince. Investiční zlato se řídí jeho tržní cenou. Ta s koronavirovou krizí začala prudce stoupat, překonala svůj rekord, a nyní se drží na ceně kolem 2000 USD za unci. Výhodou zlata je, že je při nákupu osvobozeno od DPH.

Další možností je investice do stříbra

Jde o investiční stříbrné slitky, nebo o investiční stříbrné mince. Výhodu nákupu bez DPH však již u stříbra nemáte. Stejně tak ne třeba u nákupu platiny.

Z investování do drahých kovů lze udělat i hobby

Začněte sbírat zlaté, stříbrné či platinové mince. Ne ty investiční, ale klasické numismatické, které kromě hodnoty drahého kovu nabízí i benefit v podobě hodnoty umělecké či historické. Tyto sběratelské mince jsou i skvělým a hodnotným dárkem. Můžete tak obdarovat novorozeně, třeba své dítě či vnouče při narození, jsou skvělým svatebním darem i dárkem k významnému výročí. Věděli jste, že motivem těchto mincí mohou být i filmoví hrdinové, nebo dokonce oblíbení animáci?

Kde nakoupit investiční kovy a sběratelské mince?

Odborníkem na investiční zlato, ale též na sběratelské mince, je firma AuPortalTa patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku. Nabízí investiční drahé kovy, ale rovněž sbírkové mince. Navštívit máte možnost dvě prodejny. Pražskou prodejnu v Myslíkově ulici 32 na Praze 2 (vchod z Karlova náměstí), a pak brněnskou prodejnu v Domě pánů z Lipé na náměstí Svobody 17.

O autorovi

Jan Neckář