Doporučujeme Finance

S mobilní aplikací MP Home financování nového bydlení zvládnete

Co všechno s sebou nese koupě bytu či domu? Nejdříve je potřeba spořit, pak najít vhodného kandidáta na váš budoucí domov, zařídit si hypotéku, vyřešit přepis na katastru nemovitostí a mnoho dalšího. S tím vším vám pomůže mobilní aplikace MP Home od Modré pyramidy.

Modrá pyramida pomáhá lidem bydlet lépe již od roku 1993. Poskytuje úvěry na bydlení, financuje rekonstrukce, privatizace bytů i výstavby nemovitostí. K tomu všemu se snaží nabízet i odborné poradenství a služby, které vám usnadní život při hledání či zvelebování domova.

Mobilní aplikace MP Home vás provede procesem od začátku až do konce

Usnadnit život se snaží právě i mobilní aplikace MP Home. Využijete ji od začátku až do konce, tedy od chvíle, kdy si začínáte spořit první korunky na bydlení, až do momentu, kdy splatíte úvěr.

Díky aplikaci budete mít nad všemi těmito fázemi dokonalý přehled, a když vám nebude cokoliv jasného, můžete se jednoduše zeptat svého osobního poradce. Přímo na online chatu v aplikaci.

Přehled spoření a úvěrů na jednom místě

Aplikace není určena jen klientům Modré pyramidy, nicméně těm bude nejužitečnější. Přímo ve svém telefonu totiž uvidí veškeré informace o stavebních spořeních a úvěrech. Dokud úvěr není schválený, je možné vidět, v jakém je stavu a kdy bude připraven k čerpání. Poté se v aplikaci zobrazuje výše měsíční splátky a řada dalších údajů.

Na jednom místě pohromadě jsou také dokumenty související s úvěrem, tedy smlouvy, žádosti, roční výpisy a mnoho dalšího. Jiné dokumenty můžete sami nahrávat, v aplikaci je šanon, do které si přehledně uložíte všechny dokumenty související s danou nemovitostí, ať je nemusíte nikde hledat.

Najděte si nemovitost přímo v aplikaci

Další součástí aplikace je nabídka nemovitostí. Objevíte zde nabídky od různých realitních kanceláří. Vyznáte se v nich snadno, lze je filtrovat a zobrazit ve formě seznamu, nebo na mapě. Na mapě se snadno zorientujete a zaměříte pouze na lokalitu, která vás zajímá. Lákavě vypadající nabídky si pak uložíte, aby se vám neztratily.

Řešte věci online prostřednictvím aplikace

Aplikace MP Home usnadňuje vyřizování různých záležitostí. Například přes ni nahrajete dokumenty, které od vás Modrá pyramida požaduje při sjednání úvěru. Stejně tak je možné si přes aplikaci zařídit stavební spoření pro vás i vaše děti, absolutně bez nutnosti chodit na pobočku. Pro platbu stavebního spoření si v aplikaci vygeneruje QR kód, takže opět ušetříte čas.

Snadnější cesta k bydlení s Modrou pyramidou

MP Home si může nainstalovat každý, tedy i ti, kteří žádný produkt od Modré pyramidy ještě nevyužívají. Přehled produktů vhodných na financování bydlení v ní nenajdete, prozkoumáte ho online na webových stránkách Modré pyramidy. K dispozici je Rychloúvěr, tedy rychlá půjčka na rekonstrukci do 800 000 Kč bez zajištění, klasický Hypoúvěr, poté hypotéka od KB a dále možnost refinancování vašich stávajících úvěrů. S volbou vhodného produktu vám poradí odborníci, třeba zmiňovaný osobní poradce v aplikaci.

Aplikaci lze stáhnout zdarma do vašeho telefonu

Mobilní aplikaci MP Home si stáhnete přímo z obchodu Google Play nebo App Store. K dispozici je zdarma a bude fungovat na zařízení s iOS 10 a novějším nebo Android 6 a novějším.

Jestliže využíváte služby Komerční banky a máte přihlašovací údaje do MojeBanka, do aplikace MP Home se zvládnete přihlásit i sami. Jinak je potřeba zajít osobně na pobočku Modré pyramidy, tam vám vytvoří přihlašovací údaje. Dále se budete přihlašovat už jen prostřednictvím PIN, obličeje či otisku prstu. Není povinné využívat produkty Modré pyramidy, aplikaci si můžete stáhnout jen pro zajímavost nebo vyhledání bytu či domu. Učitě přijde vhod každému, kdo hledá svůj budoucí domov.

O autorovi

Jan Neckář