Doporučujeme

Energetická kancelář – kdo šetří, má za tři

Při výběru dodavatele energií by měl zákazník zohlednit dva klíčové aspekty:  jeho spolehlivost a serióznost, které jsou podloženy kvalitně sepsanými smlouvami a uzavřenými závazků a které nesmí být v neprospěch klienta.  Dalším kritériem je výsledná cena, přičemž samozřejmě vítězí ta nejnižší. A přesně tyto dvě často podceňované podmínky jsou základem úspěchu Energetické kanceláře. O tom potenciální klienty jistě přesvědčí i výsledek nezávislého hodnocení měsíčníku dTest. Z tohoto testu si jeden z nabízených výrobků – pelety – odnesl prestižní ocenění produkt „Velmi dobré kvality“.  Výhodnou cenu výrobků EK dokazují také nejnovější statistiky; podle nichž  lze ušetřit až 30% ročně.  EK je tedy díky výhodným cenám a skvělému servisu jednoznačnou volbou pro ty, kteří hledají prvotřídního dodavatele energií, paliv, kotlů a svítidel.

Chcete-li vědět přesně, jakým způsobem vám může EK pomoci, zaměřme se tedy na nejčastěji poskytovanou službou.Tou je vyhledání levnější dodávky plynu či elektrické energie. Není divu,  že ji využívá již více než 100 000 nadšených klientů.

EK jim v tomto směru vychází vstříc. Budoucí zákazník ani nemusí vytáhnout paty z domova, EK zařídí veškeré náležitosti. Po předchozí dohodě obchodní zástupce společnosti EK navštíví zájemce o využívání služeb na sjednaném místě a společně pak proberou detaily budoucí spolupráce. Zákazník samozřejmě bude mít k dispozici veškeré potřebné dokumenty a rovněž možnost klást obchodníkovi v případě nejasností doplňující dotazy.

Po oboustranném odsouhlasení smluvních podmínek přichází další krok: vypovězení smlouvy u dosavadního dodavatele a příprava smlouvy s budoucím distributorem energie. Také tuto fázi, která nezabere víc než 2-3 měsíce, zajistí EK jako součást svých služeb. Po tomto  období se může zákazník  těšit na zaručeně nižší cenu dodávaných energií.

Energetická kancelář nabízí výrazné úspory i při dodávce tuhých paliv. Objednané zboží je možné dopravit  zdarma v rámci celé České republiky většinou do 15 dní od podání objednávky. V ceně paliva je i zahrnuto i jeho uskladnění. Zákazníci EK mají na výběr ze čtyř druhů tuhých paliv: černé nebo hnědé uhlí, brikety a právě výše uvedené oceněné pelety.

S dodávkou paliva úzce souvisí i další nabízená služba. EK poskytuje poradenství i realizaci v oblasti dodávek a instalací tepelných čerpadel, plynových kondenzačních kotlů, popř. kotlů na tuhá paliva.

I v tomto případě EK zastoupená obchodníkem probere s potenciálním klientem vše telefonicky a pomůže mu s optimálním výběrem. Do dvou měsíců od podepsání smlouvy dodavatel uskuteční montáž konkrétního vybraného zařízení. Na výměnu starého kotle za nový se vztahuje populární kotlíková dotace, o niž si může zákazník  zažádat. Může tak dosáhnout až na zajímavou slevu ve výši 85% z původní ceny kotle.

Těm zákazníkům, kteří si s podmínkami pro získání slevy a se sepsáním žádosti na získání dotace nevědí rady, EK ráda pomůže. Pokud je stávající kapacita již naplněna a vy nedosáhnete na krajské dotace v tomto kole, nemusíte zoufat. O slevu můžete zažádat i zpětně. Detailní informace o dotacích získáte  na webových stránkách vašeho kraje.

 

 

 

 

 

Další službou, kterou EK poskytuje, je návrh, přímá dodávka a instalace osvětlení. Od roku 2011 v rámci projektu eSvětlo.cz EK nabízí odborné poradenství a prodej svítidel a úsporných zdrojů. Díky vyjednaným slevám a velkému objemu odebraného zboží dodává EK svým  zákazníkům zboží za velkoobchodní ceny, čímž domácnost může ušetřit až 4000 Kč. Ještě větších úspor – řádově desítky až stovky tisíc Kč – mohou dosáhnout  spolupracující firmy.

 

 

O autorovi

Jan Neckář