Doporučujeme Finance

Porovnání nebankovních půjček: Provident vs. Smart půjčka

Velmi oblíbené půjčky, které jsou na našem trhu doma už dlouhé roky. Když si je sjednáte, nemůžete vlastně šlápnout vedle. Přesto vám může jedna vyhovovat mnohem více než ta druhá. A v takovém případě není divu, dnešní sortiment na trhu je velmi pestrý a společnosti se vzájemně předhánějí, která přinese zajímavější produkt. Pojďme si tedy společně představit dvě společnosti, které půjčují finance nebankovní cestou.

Provident je zavedená společnost nejen v ČR

Nejen v České republice, ale v mnoha dalších evropských zemích, je už dlouhou dobu poskytována takzvaná Provident půjčka. Co o ní můžeme prohlásit zajímavého? A jak dlouho je už u nás vlastně doma a kde vznikla?

  • Obchodní značka Provident se poprvé objevuje ve Velké Británii v 19. století. V ČR se etablovala v roce 1997 a od té doby si připsala na své konto více než milion sjednaných půjček. Dvacetiletá tradice, síť kurýrů, kteří mohou být ještě dnes u vás doma a vyplatit peníze v hotovosti.
  • Půjčit si právě skrze Provident můžete až osmdesát tisíc korun (nejnižší podání je dva tisíce), splátkový kalendář je možné nastavit na týdenní či měsíční splátky. Celkově můžete splácet svou půjčku až 22 měsíců. Všechno je věcí dohody, smlouvu podepíšete u vás doma společně s kurýrem.
  • Bez skrytých poplatků, s možností opakovaně si půjčit za výhodnějších podmínek, peníze dostanete buď na ruku přímo od kurýra nebo na bankovní účet – záleží, jakou variantu si vyberete.

business-861327_960_720

Další oblíbenou je tu Smart půjčka

Takzvaná Smart půjčka vám umožní získat až sedmdesát tisíc korun během krátké chvíle. Minimální částka je pět tisíc korun, doba splatnosti 13 nebo 16 kalendářních měsíců (dvě varianty podle výběru). Peníze mohou získat i ženy na mateřské dovolené či penzisté, podmínkou pro schválení není žádný vysoký příjem. Nevadí také, zda máte záznam v některém z registrů dlužníků, stejně tak si můžete být jistí, že za zprostředkování půjčky nebudete platit nic. A vedení úvěrového účtu? Ano, i to je zcela zdarma.

Tuhle půjčku tedy může získat naprosto každý, stačí si jen požádat. Hotovostní půjčky jsou oblíbené nejen pro ty, kteří nemají svůj vlastní účet v bance – pro někoho je to tak prostě pohodlnější. Půjčka se dá sjednat z pohodlí domova, to tu hraje zásadní roli.

O autorovi

Jan Neckář