Doporučujeme Finance

Operativní leasing: Levná cesta k novému firemnímu autu

Finanční situace firem není vždy tak dobrá, aby si mohly pořídit nová auta, přestože je nutně potřebují. Zastaralý vozový park není dobrou vizitkou. Zvláště tehdy, jezdí-li s auty zaměstnanci na důležité a dlouhé obchodní cesty či ke klientům. Co tedy dělat v případě, že chcete mít k dispozici nová vozidla a nehodláte investovat peníze do jejich koupě? Ideálním řešením se jeví operativní leasing.

Konec jízd ve starých a porouchaných autech

Operativní leasing začíná využívat stále větší počet firem, a to i nadnárodních koncernů, které by si dozajista mohly dovolit kupovat drahá auta. Má totiž velkou výhodu v tom, že díky němu můžete mít vozový park neustále inovovaný. Smlouva se totiž podepisuje na určitý časový úsek. Po něm je možné ji obnovit. A spolu s obnovením smlouvy vám firma, která službu poskytuje, nabídne nová vozidla v případě, že stávající jsou již za zenitem.

Fixní platby každý měsíc

To ale zdaleka není jediná výhoda. Zejména menší firmy oceňují, že už na počátku nemusejí investovat tolik finančních prostředků, jako je tomu třeba v případě běžného leasingu, či dokonce při koupi nových aut. Platí se vždy pevně stanovená částka, zpravidla v měsíčních intervalech. V ní je navíc zahrnuté i povinné ručení či havarijní pojištění, nechybí ani možnost servisu zdarma. Dobrá firma vám navíc poskytne i možnost náhradního vozidla v okamžiku, kdy vámi používaný vůz musí do servisu. Platíte tak vesměs pouze za benzín či naftu.

U koho si lze sjednat operativní leasing na míru?

V tuzemsku patří k předním poskytovatelům automobilů na základě operativního leasingu společnost Hertz Lease. Jde o zkušenou firmu, která zajišťuje služby pro malé, velké, a dokonce i nadnárodní společnosti. Operativní leasing od Hertz Lease si u může sjednat klidně i drobný živnostník či fyzická osoba.

O autorovi

Jan Neckář