Doporučujeme Finance Novinky Pojištění Tipy a rady

Pojištění pro zaměstnance aneb na pracoviště vždy s klidem

Možná máte naprosto klidné zaměstnání a během pracovní doby se ani příliš nenadřete. Možná je kolektiv v práci skutečně skvělý a se všemi dobře vycházíte, takže si můžete gratulovat, protože takové štěstí každý určitě nemá. Ale pozor, nic na světě není takzvaně bez mráčku a už jen z toho důvodu, že v práci obvykle trávíme osm nebo i více hodin denně, měli bychom myslet také na různé nehody, které mohou a současně nemusejí nastat. Štěstí přeje připraveným a naopak platí, že těm nepřipraveným může stát v cestě mnohem více překážek…

Odpovědnost za neúmyslně způsobenou škodu?

I zaměstnavateli bude zcela jasné, že jste škodu udělat nechtěli a omlouváte se, seč vám síly stačí. Jen pouhá omluva ale nestačí, protože vzniklý problém musí také někdo účinně vyřešit.

Pokud nebudete mít za sebou pojištění profesní odpovědnosti, bohužel je jasné, že škoda bude hrazena z vaší vlastní kapsy. A jistě nemusíme dodávat, že někdy může jít i o statisícové nebo dokonce až milionové částky. Nebude potom přeci jen lepší mít sjednanou pojistku a pracovat s klidem v duši, protože víte, na koho se obrátit v případě nouze?

Speciální tarif určený pro řidiče z povolání

Pokud trávíte za volantem opravdu hodně času, bude vás jistě zajímat, že pojišťovna ERGO má připravenu nabídku určenou pro ty, kteří využívají služební automobil. Výhodou je celosvětová platnost, takže služební cesty – nebo obecně cesty do ciziny – budou probíhat s větším klidem.

Pojistná ochrana je důležitá ve všech ohledech a jistě platí, že musí být hodně komplexní. Nezapomínejte proto raději ani na klasické povinné ručení, které nabízí motoristům hodně pestré možnosti. Přeci jen, nikdo neví, co se stane za hodinu, zítra nebo příští týden a spoléhat se na věštce není právě moudré.

O autorovi

Jan Neckář