Pojištění

Pojistěte se proti největšímu riziku podnikání

Podnikatelé patří mezi časté žadatele o půjčky, a to nejenom ti začínající. Finanční problémy se mohou objevit v kterékoliv fázi a vždycky je potřeba je vyřešit. V mnoha případech nezbývá nic jiného než si vzít půjčku. Pokud se tomu chcete vyhnout, je třeba možným problémům předcházet.

Do finančně nezáviděníhodné situace vás jako podnikatele může dostat spousta problémů. Jedním z těch velmi častých je, že vám nezaplatí zákazník. Tuhle skutečnost přitom nemáte vůbec šanci ovlivnit. Můžete se pro ti ní však pojistit.

Neriskujte, pojistěte se

Co kdyby se někdo o jednání s klientem, který nechce fakturu proplatit, postaral za vás? Připomenul mu, že má nesplacený závazek, a v krajním případě jeho dluh vyplatil do 85 %? Všechno tohle je možné, stačí si zařídit pojištění faktur.

Hledat jen spolehlivé zákazníky je nereálné

Téměř 90 % podnikatelů (firmy i OSVČ) se už někdy setkalo s tím, že jim byla faktura proplacena pozdě. Dvacet procent se občas setkává se zcela neuhrazenou fakturou. Pokud jde o malou zakázku, možná nad tím mávnete rukou. Co jiného vám už zbyde? Jenže jak se zachovat v případě, kdy na téhle zakázce závisí výplaty vašich zaměstnanců? Pozdě bycha honit. Platební neschopnost může potkat každého, i vaše zákazníky. Tak se na tuto situaci řádně připravte.

Pojistíte si jen to, co potřebujete

Pojištění faktur vás zbaví hlavního rizika v podnikání zcela jednoduše a rychle. Vše si naklikáte přes internet, nemusíte chodit nikam do pojišťovny ani nic složitě řešit. Po vyplnění údajů bude vše prověřeno, nemůžete si totiž pojistit úplně každou fakturu. Výjimku tvoří třeba ty, co jsou vystavené firmám ve finančních potížích. Pokud bude vše v pořádku, jste chráněni. Cena se obvykle pohybuje v mezích 1-2 % z hodnoty pojišťované faktury, v rámci služby jste přitom chráněni proti nezaplacení, poskytovatel za vás vyřeší také průběžné upomínání pohledávky, není-li splacena včas. Jak jste již nejspíš pochopili, pojišťujete si každou fakturu zvlášť. Nemusíte tedy utrácet zbytečně v případě zákazníků, kde jste si jisti dobrou platební morálkou.

Více informací najdete na PojistenaFaktura.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář