Doporučujeme Půjčky

Je nebankovní půjčka dostupná i ženám na mateřské dovolené, důchodcům a studentům?

Do situace, kdy je nutné využít nějaký úvěrový produkt, se alespoň jednou za život dostane téměř každý. Nejtypičtějším příkladem je pořizování bydlení – jen málokdo je dnes schopen financovat koupi vlastního domu, bytu, chaty či chalupy čistě z vlastních prostředků. Dokonce i na realizaci rekonstrukce části bytu je často nutné čerpat půjčku.

Ty, kdo nemají dostatečně vysoký pravidelný příjem, banky odmítají

Lidé, kteří mají stabilní zaměstnání s dostatečně vysokým platem a navíc finanční rezervu pro případ, že přijdou horší časy, získají v drtivé většině případů bankovní úvěr, kreditní kartu či kontokorent bez obtíží. Naopak ti, kteří se bez dočasné podpory v podobě půjčky jen těžko obejdou, obvykle neprojdou okem bankovního síta. Nedostatečná bonita je zaklínadlem, které již předem vyřazuje matky na mateřské dovolené i rodiče samoživitele pracující na dohodu o provedení práce, aby mohli pracovní dobu pružně přizpůsobovat aktuální situaci a zvládli poskytnout svým ratolestem po všech stránkách kvalitní zázemí. Bankovní úředníci neuznají jako perspektivní ani studenty, kteří si přivydělávají na nárazových brigádách, nebo důchodce. Dokonce i značná část osob samostatně výdělečně činných nebývá při žádostech o úvěrové produkty úspěšná. A nezaměstnaní pobírající podporu od Úřadu práce mohou na půjčku od banky rovnou zapomenout. Ani všichni zaměstnanci s pracovní smlouvou na dobu neurčitou se nemusí dočkat schválení bankovní půjčky. Naštěstí je tu ještě možnost využití nebankovní půjčky bez doložení potvrzení příjmů.

Jaké výhody má půjčka bez doložení potvrzení příjmů?

Největším kladem samozřejmě je, že žadatel o půjčku nemusí dokládat potvrzení příjmu. Půjčku lze jednoduše sjednat přes internet, stačí jen vyplnit online žádost. Proces posuzování trvá pouze několik minut a ihned po schválení může klient získat smluvený obnos. Ten si je možné nechat zaslat na účet, v případě potřeby i vyzvednout v hotovosti. Půjčka bez doložení potvrzení příjmů je tak v podstatě jistotou pro každého, kdo potřebuje rychle získat peníze a patří do některé z výše zmíněných skupin.

Záznam v registru dlužníků nemusí být překážkou

Dalším plusem půjčky bez doložení potvrzení příjmů je fakt, že při posuzování žádosti neprobíhá nahlížení do registru dlužníků. Žadateli tak nehrozí zamítnutí jen proto, že se před mnoha měsíci zpozdil se splátkou hypotéky nebo zaplatil po termínu účet za telefon.

Půjčit si je možné na cokoli

U nebankovní půjčky bez doložení potvrzení příjmů není nutné uvádět, z jakého důvodu o ni klient žádá. A je úplně jedno, zda potřebuje několik tisícovek nebo desítky tisíc. Půjčit si lze až 100000 korun, což drtivé většině klientů stačí na i na nákup nového nábytku, rekonstrukci koupelny či pořízení ojetého automobilu.

O autorovi

Jan Neckář