Doporučujeme Půjčky

Než si půjčíte, zkuste se zamyslet nad důsledky

Půjčit si peníze skutečně není jen tak, zvažte proto velmi pečlivě všechna pro a proti

Mikroúvěry jsou stále rozšířenější, jde o celospolečenské téma. Samozřejmě na tom není vůbec nic špatného, v mnoha případech mohou doslova vytrhnout trn z paty. Pro rodinný rozpočet je někdy finanční injekce skutečně potřebnou, ať už jde o to vyjít do výplaty nebo pořídit náhradu za vysloužilou ledničku nebo pračku. V každém případě však platí, že půjčovat peníze si musíme opravdu s rozmyslem.

Půjčit si na něco, co opravdu nepotřebujete, je dosti nerozumné jednání

Dnešní půjčky zažívají velký boom, úvěr si sjednáte už doslova za pár minut, peníze budou v bance ještě dřív, než se nadějete. O to více času je ale třeba věnovat jejich výběru. Pečlivě si proto promyslete, jak velkou sumu vlastně potřebujete a k čemu by měla konkrétně sloužit. Jistě také nemusíme nikoho upozorňovat, že půjčka na dovolenou přináší možnou vstupenku do dluhové pasti. Půjčovat byste si měli jen na to, co skutečně potřebujete a využijete, rozvrhněte si také splátkový kalendář tak, aby se minimalizovalo riziko problémů.

Nezapomeňte také srovnávat nabídky, protože na dnešním trhu je přinejmenším několik desítek možností, jejichž atraktivita se s časem samozřejmě mění – a doslova každý týden to může být jinak! Pokud totiž potřebujete rychlou hotovost, samozřejmě také musíte počítat s mírně vyššími úroky, jak to ostatně je u všech krátkodobých půjček. Na druhou stranu, vyplacení peněz je po schválení žádosti skutečně instantní, nebudete vůbec na nic čekat. A snad ještě jednu věc, měli byste mít také zcela jasno, u koho si vlastně půjčujete. Sázka na firmu, kterou ani trochu neznáte, je doslova sáhnutím do prázdna.

Prověřená společnost je zárukou úspěchu, v případě půjček rozhodně neriskujte

bankovky1

Když se dostanete do finančních potíží, které lze jen těžko řešit nějak jinak, měli byste si půjčit od prověřené firmy. A jak takovou vlastně poznáme?

  • Nenabízí nic, co nemůže splnit. Úrokové sazby vypadají rozumně, poplatky jsou na nule.
  • Má za sebou historii. Několikaleté působení na trhu budí důvěru víc než nějaký nováček.
  • Nebude chtít poplatky předem. To je známka nekalého jednání, peníze pošlete až ve splátkách. Možná byste také mohli přijít o pár stokorun, a to zcela zbytečně…

O autorovi

Jan Neckář