Doporučujeme Investice Novinky Ostatní Tipy a rady

Přemýšlíte nad dárkem k Vánocům? Darujte investiční zlato

Zlato v jakékoliv podobě patří už desítky let mezi oblíbené investice. Žlutý kov se už ve starověku v roce 2000 před našim letopočtem používal pro výrobu šperků, přičemž v daném odvětví má obrovský význam dodnes. Vzhledem k tomu, že si lidé uvědomili peněžní hodnotu zlata, začalo se používat v roce 560 před našim letopočtem i jako platidlo. Postupně byl drahý kov přijat a uznán jako vysoce lukrativní investiční příležitost.

V současné době jsou k dostání různé varianty. V podstatě nezáleží na tom, jestli hledáte dárek na svátek své maminky, nebo k Vánocům pro svého dědečka, protože v každém případě vám přijde vhod investiční zlato.

Zlato má ve společnosti nebývalý význam

Zlato představuje důležitou součást světové ekonomiky, což je možné snadno potvrdit zkoumáním bilancí finančních organizací i centrálních bank, které investují právě do zlata jako takového. Co takhle koupit někomu pod stromeček minci, na níž je vyraženo znamení zvěrokruhu, případně třeba titul? Mince nabírá v průběhu času na hodnotě.

Zlato uchovává bohatství

Jedním z hlavních důvodů, proč zlato upřednostňují přední finanční organizace na světě, je to, že po generace úspěšně uchovává bohatství. Čeká vás oslava výročí svatby? Zlato je ideální způsob, jak vyjádřit hodnotu vaší lásky k drahé polovičce. Po deseti letech společného soužití můžete minci prodat za více peněz, než jste ji koupili.

Stejně tak je zlato vysoce likvidní a je považováno za bezpečný přístav. Cena zlata není takřka vůbec ovlivněna ekonomickými krizemi, ba naopak. V období nejistoty hodnota drahého kovu většinou stoupá, což je vidět i během aktuální pandemie COVID-19.

Zlato diverzifikuje investiční portfolio, navíc si můžete vybrat z pestré škály forem. Ideální volbou, pokud to chcete jako dárek, je fyzické zlato, na němž mohou být i jména. Dalšími možnostmi jsou zlaté podílové fondy, ETF týkající se zlata a podobně.

O autorovi

Jan Neckář