Nezařazené

Nejvýhodnější půjčka – jak se nespálit při výběru?

Najít nejlepší půjčku je vlastně snadné, stačí se držet několika dobrých doporučení

Nejzajímavější nebankovní půjčka na trhu je určitě atraktivní pro všechny, ale jak ji najít a nesplést se při tolika cifrách a reklamních sloganech? Musíte se naučit porovnávat a odlišovat věci podstatné a nepodstatné. Právě reklamní spoty vám řeknou jen to, co zvýhodňuje jejich produkt. Když si ale porovnáte dvě nabídky podle řeči čísel, určitě bude na první pohled hned jasné, která z nich bude výhodnější, že?

Půjčky jsou dnes už na cokoliv

Uvádět důvod půjčky? To přeci už v moderní době není vůbec nutné, spíše naopak. Bezúčelové úvěry hrají první ligu, nemusíte říkat, kvůli čemu potřebujete peníze, zvláště pokud jde třeba jen o tisícikorunu. Určitě k tomu máte svůj důvod, o kterém se není zapotřebí dále šířit – diskrétnost je tu velmi důležitá. Půjčka na cokoliv je tedy jistota, o tu se vůbec nebojte. Ale jak si vlastně vybrat tu pravou? Nejvíce ze všeho vám samozřejmě pomůže internet, epocha novinových inzerátů je už tak trochu pryč.

Napoprvé můžete mít vše zdarma

Pokud jste si ještě u té nebo oné nebankovní společnosti nepůjčovali, nabízí se možnost, při které nebudete napoprvé platit úroky. Jistě, takzvaná první půjčka zdarma, stačí pouze dodržet jedinou podmínku. Vrátit dlužnou částku v termínu, který byl dohodnut – a úroky jsou pak v celém rozsahu odpuštěny. Nemá to žádnou další podmínku, nečekejte žádný háček, jednoduše akce spuštěná pro nové klienty.

Vybírejte podle čísel i pověsti poskytovatele

Cíl je jasný, vybrat si půjčku, která bude nejzajímavější a poskytne vám ji někdo, na koho se můžete opravdu dobře spolehnout. Nemusí to být nedostižný sen, ale měli byste pro to něco udělat. Především je třeba vybírat pečlivě, protože ne každá půjčka je výhodná, a ne každý poskytovatel má za sebou dobře prověřenou minulost. Někdy může jít i o celkem nedůvěryhodného nováčka na trhu. Na co je tedy třeba si dát dobrý pozor?

  • Pověst poskytovatele. Ověříte si ji během pár minut strávených u internetu. Příliš velké množství negativních recenzí je zdvižený varovný prst, nic podobného vážně nepodceňujte!
  • RPSN. Roční procentní sazba nákladů rozhoduje, má ještě větší vypovídací hodnotu než úroková sazba, zahrnuje totiž i případné poplatky. Nejvíce napoví u dlouhodobých úvěrů!
  • Doplňkové služby. Pokud si nemůžete splátky posunout za určitý poplatek, je třeba zbystřit. Co se stane, když nesplatíte včas a bude potřeba původní termín oddálit třeba o pět dnů?

Samozřejmě, mohli bychom ještě pokračovat. Obecně platí, že neuděláte chybu, když vložíte svou důvěru do firmy, která má na českém trhu dobrou pověst a nabízí stabilně atraktivní služby. Zkrátka, jako když si vybíráte penzion pro letní dovolenou nebo elektrospotřebič do domácnosti, také se zamýšlíte nad řadou různých faktorů. Některé jsou podružnější, jiné naopak na prvních příčkách v žebříčku důležitosti.

Zeptejte se i v nejbližším okolí

Máte přátele, kterým důvěřujete? Jistě, každý nějaké má – a právě jich se můžete zeptat na hodnocení poskytovatele půjček. A netřeba dodávat jedním dechem, že totéž platí o nejbližších členech rodiny. Jen tak, nezávazně, získáte další střípek do celkové mozaiky. Potřebujete si přeci udělat detailní obrázek o firmě, jíž chcete požádat o pomoc – nerozhodujte se nijak impulzivně, zvažujte toto důležité rozhodnutí trochu déle. Peníze pak přijdou na účet prakticky obratem po schválení, takže v tomto ohledu rozhodně není třeba spěchat. Musíte mít jednoduše jasno v tom, že děláte správný krok. Jedině tak si totiž budete jistí a nespálíte se při výběru nebankovní půjčky…

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Jan Neckář