Doporučujeme Ostatní Tipy a rady

Jak se dá levně zajistit virtuální sídlo pro OSVČ a firmy?

Trápí vás vysoké platby za pronájmy kancelářských prostor a obecně sídla, v němž funguje vaše firma? Je pravdou, že náklady za tuto položku často dosahují desítek tisíc korun měsíčně. A to je zejména pro menší společnosti a drobné živnostníky téměř neúnosné, nemluvě o začínajících subjektech, které k tomu nemají ani dostatečné finanční zázemí. Alternativou se pak mohou stát takzvaná virtuální sídla.

Podnikáte často mimo kanceláře? Virtuální sídlo je ideálním modelem

Na tuzemském trhu dnes existují společnosti, jejichž specializací je poskytnutí sídla pro firmy, které z nějakých důvodů nechtějí, respektive nepotřebují mít klasické sídlo. Často se jedná o finanční stránku věci, leckdy ovšem firmy a živnostníci ani nechtějí mít stálé kanceláře, protože se stejně většina jejich činnosti odehrává jinde, například u zákazníků. Pak je logicky zbytečné platit vysoké nájmy.

Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy se dá zařídit poměrně jednoduše. Stačí si zvolit vhodného poskytovatele a u něj si vybrat konkrétní adresu, na níž chcete sídlit. Například portál firmy-sidla.cz nabízí virtuální sídlo pro OSVČ a firmy v centru Prahy, a to hned v několika objektech.

Minimální náklady i za sídlo v centru hlavního města

Cena za poskytnutí sídla pro firmy ve virtuální podobě je skutečně směšná v porovnání s klasickými pronájmy. Zmíněný web kupříkladu nabízí virtuální sídla v Praze už od necelých 100 Kč měsíčně. Jde tak o ideální variantu pro začínající podnikatele, kteří raději své finanční prostředky nasměrují k rozvoji společnosti a dalším aktivitám, než aby za ně platili předražené nájmy.

Nutno poznamenat, že je virtuální sídlo zcela legitimním nástrojem. Lze jej zapsat do obchodního rejstříku. Rozhodně se tak nemusíte obávat nějakých komplikací a problémů ze strany úřadů a policie.

V rámci virtuálního sídla sice kanceláře přímo nevyužíváte, můžete si je však čas od času a dle potřeby pronajmout, a to za rozumný poplatek. Kromě toho vám společnost, jež sídlo poskytuje, zajistí přeposílání pošty, přesměrovávání hovorů a řadu dalších praktických služeb.

O autorovi

Jan Neckář